Vezetőedzői nyilatkozat az U15-ös REAC elleni mérkőzés után

Az u15-ös csapatunk hazai pályán kezdte meg a 2019/20-as idényt a REAC SI SE ellen a Kőzúzó utcai sporttelepünkön. Ez a mérkőzés nagyon fontos eleme volt a bajnokságunknak, hisz ha tabellára pillantunk akkor egy győzelemmel most 2 pontos előnnyel az első helyen állnánk. A végeredmény sajnos nem így alakult, 1-3-as vereséget szenvedtünk. Az élmezőny nagyon sűrű lett ezzel a vereséggel, 4 csapat is felállhat a dobogó legfelső fokára jelenleg. A találkozóról Batári Csaba vezetőedző nyilatkozott:

A labdarúgóim, egy kemény 9 hetes fölkészülési program után kezdte meg szombaton a tavaszi bajnoki szezont, a REAC kiváló csapata ellen. A mérkőzés első periódusában, mintegy 30 percen keresztül kiegyenlített játék folyt a pályán. Csapatom a jobb szélen, Nagy Sándor révén, többször vezetett veszélyes akciókat, de ezeket nem tudtuk gólra váltani. A 31. percben, Krajcsovits Levente ugrott ki a bal összekötőben, de ígéretes helyzetben, elügyetlenkedte a kínálkozó lehetőséget. Az ellentámadásból a 32. percben a tétovázó, fejetlenül kapkodó védőink között a REAC csatára szemfülesen rácsapott a labdára, ám rosszul eltalált lövést kapusunk nem tudta hárítani, így a labda a kapunkba került (0:1). Ezután összeomlottunk és 5 perc alatt, durva egyéni hibákból, 2 gólt kaptunk még. A félidőben az öltözőben 2 cserével átszerveztem a csapatot és ennek köszönhetően a 2. félidőben újra magunkhoz ragadtuk a kezdeményezést és a 65. percben szépítettünk (3:1). A hátralevő időben hektikussá vált a játék, mindkét csapatnak adódtak lehetőségei, de az eredmény már nem változott. Gratulálok a REAC-nak, mert jobban akarták a győzelmet, így megérdemelten vihették el a 3 pontot! A rangadót a bajnoki címért vívott küzdelemben megnyerték, köszönhetően a mi első félidei enervált játékunknak!