U15-ös csapatunk győzelemmel kezdte a szezont

Az U15-ös csapatunk már első fordulóban megszerezte első győzelmét 5 gólt rúgva a REAC SI csapata ellen. A mérkőzésről Batári Csaba csapatunk vezetőeedzője és labdarúgó szakosztályunk vezetője nyilatkozik.

Készültünk a REAC csapatából és ennek megfelelően alkalmaztuk a játékstílusunkból fakadó, de az ellenfél kiváló fizikai adottságú játékosait figyelembe vevő taktikánkat. Ahogy azt várni lehetett, a REAC ránk rontott, folyamatos egész pályás letámadást alkalmazott. Ezt az első félidőben hatékonyan semlegesítettük és több ízben tetszetős ellentámadásokat vezettünk. Két alkalommal sikerült bevennünk az ellenfelünk kapuját (Acsai, Babiczky), így a szünetig, megnyugtató 2:0-ás előnnyel zártunk. A térfélcsere után a REAC még nagyobb sebességi fokozatra kapcsolt, melynek eredményeképpen 10 perc alatt kiegyenlített. Az 50. percben, ezért cserére szántam el magam és a nagy nyomás küzdelmeiben elfáradt középpályánkat, Kilin Andris beállításával frissítettem. Változtattam az alapfölállításunkon, aminek köszönhetően magunkhoz ragadtuk a kezdeményezést. Ez a végére a nagyot küzdő, de az erejével teljesen elkészült REAC ellen további gólokat (Takács, Acsai 2) és a győzelmet (3:5) jelentette számunkra. A csapat minden tagja dicséretet érdemel, mert okosan, megfontoltan, a taktikai utasításokat betartva játszott.