Labdarúgóinknál elkezdődött a 2019/20-as idény

Két korosztállyal Rákospalotára utaztunk a REAC SI csapatához. Az U14-es és U15-ös csapatunk összesen 4 pontot hozott el a Szántóföldi sporttelepről. Az U14-es mérkőzésről Egervári Zsolt - csapatunk vezetőedzője és klubunk szakmai vezetője nyilatkozik.

U14-es csapatunk 2019.08.31-én délelőtt megkezdte szereplését az MLSZ NBII.-es bajnokságában. A fiúk nagyon várták a rajtot, sajnos azonban két meghatározó játékosunk is hiányzott a keretből, így négy 2007-es születésű játékost is elvittünk a mérkőzésre. Első mérkőzésünket a tavalyi NBI.-es bajnokság 5. helyezettjének otthonában, a REAC szántóföldi úti sporttelepén, egy nagy méretű füves pályán játszottuk. Jó felfogásban kezdtük a találkozót, és hamar kiderült, hogy a hazai csapat most is a folyamatosan előre rúgdosott labdákból próbál valahogy helyzetbe kerülni. Sajnos több játékosunk is bizonytalan volt és sok technikai hibát vétett, így ezek néhányszor veszélyes szituációkat eredményeztek a kapunk közelében. A 9. percben Gál Ambrus kitűnő indítást kapott Deák Marcitól, és a kapusra vezetett labdát a bal sarokba vágta (0:1). Öt és nyolc perccel később azonban védelmünk bizonytalankodása után megfordította az eredményt a REAC (2:1). Csapatunk nem adta fel: ezúttal Faházi Bendi lépett ki egy kitűnő mélységi indítással, és nagyszerűen lőtte ki a hosszú sarkot (2:2). Sajnos hátul továbbra sem voltunk stabilak, egy újabb megingás, és 7 perccel a szünet előtt ismét a hazaiak vezettek (3:2). A félidőben rendeztük a sorokat és megbeszéltük a hibákat. Hármat cseréltünk is frissítés gyanánt, és újult erővel mentünk ki a második játékrészre. Be is szorítottuk az ellenfelet, Gál Ambrusnak és Egervári Bercinek több nagy gólszerzési lehetősége is akadt, de Váradi Geri közeli fejese is bemehetett volna. Ellenfelünknek igazából csak momentumai voltak, továbbra sem láttunk tőlük lapos játékot, folyamatosan ívelték, rúgták előre a labdát az üres területekre befutó játékosaik elé. Egyik ilyen után egy kapufát is elértek, de ezzel minden puskaporukat ellőtték. Mi mentünk csak előre, küzdöttünk az egyenlítésért, ami össze is jött. 5 perccel a lefújás előtt az egyik szögletünknél Váradi Gerit lökték meg hátulról, a büntetőt Egervári Berci biztosan értékesítette (3:3), ezzel beállítva a végeredményt. Nehéz meccsen vagyunk túl, a fiúk nagyon harcoltak, hogy megszerezzék az egy pontot, amit meg is érdemeltek. Az erős testfelépítésű, gyors játékosokkal felálló ellenfelünkkel szemben a második félidőben megfelelően koncentráltunk hátul is, nem is kaptunk több gólt.